Biz Kimiz ?

1960 yılında Sakarya’da Yeni Sakarya Gazetesi ve Matbaasında ikiz kardeş olan Mehmet Taşkın ve Mustafa Taşkın çalışmaya başlamıştırlar.

1964 yılında Mehmet Taşkın Almanya’ya çalışmak üzere gidip,Yeni Sakarya Gazetesi Almanya muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır.

1974 Yılında Mustafa Taşkın Yeğeni Nejat Taşkını çırak olarak yanına almış ve Nejat Taşkın‘da 2. kuşak olarak matbaacılık sektörüne ilk olarak burada girmiştir.Sektöre ilk girdiği yıllarda gazete dağıtımı ve satışı yapan Nejat Taşkın daha sonrasından matbaa bölümünde çıraklık yapmıştır.

1977 yılında amca Mustafa Taşkın Taşkın Ofset Matbaa nın kurucusu olarak kendi işletmesini kurmuştur.NeJat Taşkın‘da Taşkın Ofset Matbaa‘da kalfalık ve ustalık yapmıştır.

1984 Yılında Askerlik görevini yapmaya giden Nejat Taşkın mesleğinin vermiş olduğu ustalıkla askerlik görevinide matbaa bölümünde yapmıştır.

1991 Yılında evlenen Nejat Taşkın, Sapanca Matbaa Firmasınında kurucusu olarak kendi işletmesini kurmuştur.

1992 Yılında Nejat Taşkın‘nın ilk oğlu Anıl Taşkın dünyaya gelmiş ve aynı yıl Nejat Taşkın oğlununda ismini taşıdığı ikinci işletmesi Anıl Ofset işletmesini açmıştır.

2000 Yılında büyük 99 depremi sonrası Nejat Taşkın iki matbaasını tekbir üretim adresine taşıyıp üretimi ve verimliliği arttırmayı hedeflemiş Anıl Ofset Sapanca Matbaa olarak mesleğine ve sektörde hizmet vermeye devam etmiştir.

2002 Yılında Nejat Taşkın‘nın büyük oğlu Anıl Taşkın 3.kuşak olarak matbaacılığa babasının yanında çırak olarak başlamış ve sırasıyla Anıl Ofset Sapanca Matbaa‘da kalfalık ve ustalık yapmıştır

2010 Yılında Anıl Taşkın Sakarya Üniversitesi işletme fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümüne başlamıştır.2015 yılında üniversite tahsili tamamlamıştır.

2015 Yılında Merkezi Kocaelide olmak üzere SKT Turizm Seyahat Acentaları Otelcilik San. ve Tic. Ltd. Şti. şirketinin kuruculuğunu yaparak turizm sektörüne giriş yapmış Türsab 8804 numarasıyla seyahat acentacılığı hizmeti vermiştir.2016 yılında Nilüfer / BURSA’ da ikinci şubelerinin açmıştır.2018 yılında İzmit/KOCAELİ’de 3.Şubelerini açmıştır.Turizm sektörüne yönverecek yatırımları ile ticari faliyetlerini devam ettirmektedirler.

2019 yılında Anıl Taşkın 3. Kuşak olarak Davetiyebol.com online düğün davetiyesi web sitesinin açılışı ile birlikte matbaacılık sektörünün öncü firmalarından biri olmaya aday ve bayrağı bir sonraki nesile yenilikçi bir şekilde devretmek üzere kendi matbaa işletmesini kurmuştur.